Horoskopowa obsesja młodych amerykanów


Wierzą w horoskopy, bo tak jest łatwiej poradzić sobie ze swoimi porażkami

Horoskop amerykanów

Według badań, 58 procent Amerykanów w wieku 18-24 lat wierzy, że astrologia jest nauką. Badanie ujawniło również, że sceptycyzm wobec astrologii zmniejsza się. Coraz więcej młodych Amerykanów jest przekonanych, że horoskop jest elementem racjonalnych badań nad przyszłym losem człowieka opracowanym na podstawie układu gwiazd i planet.
Dlaczego horoskopy są tak popularne wśród młodych Amerykanów?

Astrologia daje ludziom pretekst do tego, aby zdjąć z siebie nieco odpowiedzialności. Zasada jest prosta. Po przeczytaniu swojego horoskopu bardzo łatwo usprawiedliwić swoje porażki lub niewłaściwe zachowanie. "To nie moja wina, że jestem zły, że mam problemy w podejmowaniu decyzji, że zrobiłem coś głupiego. To wina mojego cholernego znaku Zodiaku!"

Takie rozumowanie, a co za tym idzie pojmowanie rzeczywistości prowadzi oczywiście na manowce. Jakże lepiej jest żyć ze świadomością, że byłbym lepszy, śmielszy, pracowitszy, albo mądrzejszy, gdyby nie te zwariowane gwiazdy i planety, życie byłoby o wiele piękniejsze. Koniec końców młody obywatel wielkiego mocarstwa spojrzy na swój horoskop w gazecie czy internecie i już podświadomie traci motywację, aby zrobić coś więcej niż nakazuje mu to obowiązek lub zwykła przyzwoitość.