HOROSKOP CHIŃSKI – KOZIOŁ

KOZIOŁ

Urodzeni w latach 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015.

(Jeśli urodziłeś/aś się między 1 stycznia a 20 lutego twój znak horoskopu może być inny. Sprawdź tutaj – chiński zodiak.)

Dusza artysty, ale do życia podchodzi z pesymizmem i pewnym dystansem. Robi wrażenie wciąż niezadowolonego, tak jakby mu czegoś brakowało. Jednak jeśli go spytać o co mu chodzi, sam nie bardzo wie co ma odpowiedzieć. Jeżeli musi podjąć jakąś decyzję waha się bardzo długo. Najchętniej zrzuciłby ten obowiązek na kogoś innego, a sam z łatwością przystosowałby się do zmieniających się warunków. Nie nadaje się zupełnie na stanowiska kierownicze, natomiast doskonale radzi sobie tam, gdzie jest od kogoś zależny. Doskonale wywiązuje się z powierzonych mu zadań. Paraliżuje go odpowiedzialność, ale gdy jej nie ma tryska pomysłami. Zupełnie nie nadaje się do interesów. Jednak jego sytuacja materialna nie jest zła i polepsza się z roku na rok. Jeśli jest obdarzony choć odrobiną talentu artystycznego uważa się za geniusza i nie rozumie dlaczego inni za geniusza go nie uważają.Jest oszczędny, czasami nawet skąpy. Brakuje mu przyjaciół, ale mimo to jest lubiany. W towarzystwie wodzi rej. Jest dowcipny i bez problemu potrafi się przystosować do każdej sytuacji. Egocentryk, który sądzi, że świat powinien go podziwiać, a ludzie składać hołdy. Jest bardzo kapryśny i jeśli ma kłopot lub go coś boli, wszystkich zanudza swoimi problemami.
Miłość stawia na drugim miejscu, zaraz za pieniędzmi. Jako partner na całe życie jest trudny. Zmienność jego nastrojów, każdego może doprowadzić do szału, a co dopiero osobę, która dzieli z nim wspólne mieszkanie. Aby jego związek mógł przetrwać długie lata, jego partner musi być od niego silniejszy psychicznie, mieć więcej werwy i zdecydowania. Doskonały kochanek. Seks to jedyna sfera życia, gdzie ma inwencję i polot. Potem oczekuje pochwał i peanów na jego cześć, gdy tego nie otrzymuje popada w melancholię i zastanawia się co mógł zrobić źle.
W roku Kozła urodzili się m.in. Bolesław Prus (pisarz), Aleksander Popow (odkrywca fal radiowych), Aleksander Puszkin (poeta), Tomasz Edison (wynalazca).