HOROSKOP GALIJSKI

WYBIERZ SWÓJ ZNAK

DZIK 4 stycznia - 3 lutego
WILK 4 lutego - 5 marca
NIEDŹWIEDŹ 6 marca - 4 kwietnia
TYGRYS 5 kwietnia - 4 maja
SROKA 5 maja - 4 czerwca
DANIEL 5 czerwca - 4 lipca
JEŻ 5 lipca - 4 sierpnia
MYSZOŁÓW 5 sierpnia - 3 września
JASTRZĄB 4 września - 3 października
MYSZ 4 października - 3 listopada
SZOP 4 listopada - 3 grudnia
ŁANIA 4 grudnia - 3 stycznia




HOROSKOP GALIJSKI

Galowie byli ludem pochodzenia celtyckiego, zamieszkującym tereny dzisiejszej Francji, Belgii i Holandii. Tworzyli wiele plemion. Społeczeństwo Galów dzieliło się na kasty: rolników, wojowników, arystokrację oraz druidów. Mieszkańców Galii uważano za barbarzyńców, ale równocześnie cenili ich za bohaterstwo, wręcz pogardę dla śmierci. Jako blisko spokrewnieni z Celtami ich wierzenia były bardzo do siebie podobne. Jednak ze względu na mniejszą odległość silniejsze było oddziaływanie wpływów starożytnego Rzymu. Niektórzy historycy twierdzą, że gdyby nie rzymskie najazdy, to Galowie stworzyliby własną państwowość kończąc tym samym system plemienny.
Najbardziej znanymi celtyckimi postaciami byli Druidowie. Jako klasa szamanów, magów i wróżbitów druidowie mieli uprzywilejowaną pozycję. Tworząc swoje wróżby i horoskopy wywierali silny wpływ na galijskie społeczeństwo. Jako niepotwierdzone historycznie prawdy powtarza się, że produkowali preparaty halucynogenne. W narkotycznym widzie tworzyli swoje wizje, wróżby i horoskopy.

ZNAKI HOROSKOPU GALIJSKIEGO

Horoskop Galijski ma wiele wspólnego z horoskopem celtyckim. Jednak w tym przypadku poszczególne znaki zodiaku odnoszą się do zwierząt. Galowie wierzyli bowiem, że w każdym człowieku mieszka dusza jednego z wymienionych poniżej zwierząt. Znakami galijskiego horoskopu: są: Dzik, Wilk, Niedźwiedź, Tygrys, Sroka, Daniel, Jeż, Myszołów, Jastrząb, Mysz, Szop, Łania.