HOROSKOP CHIŃSKI

WYBIERZ SWÓJ ZNAK

TUTAJ MOŻESZ SPRAWDZIĆ JAKI JEST TWÓJ ZNAK HOROSKOPU CHIŃSKIEGO?

KOŃ
KOZIOŁ
MAŁPA
KOGUT
PIES
ŚWINIA
SZCZUR
BAWÓŁ
TYGRYS
KRÓLIK/KOT
SMOK
WĄŻ

POWSTANIE HOROSKOPU CHIŃSKIEGO

Obywatele Państwa środka od zarania interesowali się niebem i tym co się na nim znajduje. W pewnym momencie zaczęto odczytywać z gwiazd różne znaczenia. Podobnie jak w horoskopie zodiakalnym znaki chińskie odczytywano również na podstawie obserwacji astronomicznych i obserwacji ruchu ciał niebieskich. Horoskop chiński ukształtował się w pierwszym wieku przed naszą erą. To wtedy ustalono 12 znaków zodiaku chińskiego.

ZNAKI

Utworzono 12 znaków. Każdy znak obowiązuje podczas trwania całego roku, tak więc cykl horoskopu chińskiego trwa 12 lat. Po tym czasie znaki powtarzają się. Do znaków przyporządkowano również 5 żywiołów, których nazwy łączone są z nazwami planet. Co za tym idzie cykl zodiaku chińskiego wraz z żywiołami trwa 60 lat. Przypisanie planet do żywiołów w horoskopie chińskim wygląda następująco:

  • Wenus – metal
  • Jowisz – drewno
  • Merkury – woda
  • Mars – ogień
  • Saturn – ziemia

Układ planet w dniu, w którym się rodzimy ma bardzo duży wpływ na to jakimi ludźmi będziemy. Ustawienie ciał niebieskich w chwili naszych narodzin decyduje nie tylko o naszym charakterze ale również o naszych losach i przeznaczeniu. Znaki horoskopu to nazwy zwierząt, które odzwierciedlają cechy charakteru oraz partnerski stosunek do innych ludzi urodzonych pod konkretnym znakiem. W kolejności chronologicznej wyróżnia się następujące znaki: Szczur, Bawół, Tygrys, Kot, Smok, Wąż, Koń, Kozioł, Małpa, Kogut, Pies, Świnia.

JAKI JEST TWÓJ ZNAK HOROSKOPU Z CHIN?

Data wyznaczająca początek roku chińskiego jest zmienna. Zaczyna się on w styczniu lub w lutym. Dlatego ważne jest, aby osoby urodzone między 1 stycznia a 20 sprawdziły jaki znak jest im przypisany. Tutaj możesz sprawdzić znaki horoskopu chińskiego.

Klikając na swój znak znajdujący się powyżej możesz sprawdzić jaki jesteś według horoskopu chińskiego.