HOROSKOP CHIŃSKI – TYGRYS

TYGRYS

Urodzeni w latach 1926; 1938; 1950; 1962; 1974; 1986; 1998; 2010.

(Jeśli urodziłeś/aś się między 1 stycznia a 20 lutego twój znak horoskopu może być inny. Sprawdź tutaj – chiński zodiak.)

Odważny, aż do przesady. Uwielbia ryzyko, przygodę i dalekie podróże. Siedzą w nim dwie natury - jedna spokojna, druga szaleńcza. Wciąż dąży do czegoś nowego, gdyż to co zdobył szybko go nudzi. Typowy buntownik w żyłach którego płynie gorąca krew. Najpierw działa, a potem dopiero myśli, co bardzo często daje opłakane skutki. W związku z niepohamowanym temperamentem bardzo często zmienia pracę, której oddaje się całkowicie, ale tylko do chwili gdy poczuje, że nic więcej już w tym zawodzie, czy w tej firmie osiągnąć nie zdoła. Wówczas przychodzi stagnacja i poczucie, że jego intelekt nie jest do końca wykorzystywany. Chciałby być przywódcą i czasami udaje mu się pociągnąć za sobą innych, gdy jednak grupa osiągnie sukces zawsze znajdzie się ktoś kto go zepchnie z piedestału do podrzędnej roli.Podobnie jest z jego finansami. Bywają miesiące i lata, gdy jego zasoby finansowe są pokaźne, ale bywają i takie dni kiedy nie może związać końca z końcem. Krótko mówiąc: całe jego życie to wznoszenie się i opadanie, sukcesy i porażki. Ma jednak w sobie tyle siły, że potrafi odbić się od dna i wracać na szczyty. Jest nieco naiwnym idealistą. Nawet gdy jakaś idea okaże się złudą, wówczas szuka nowej. Nie znosi nieposłuszeństwa choć sam nikomu nie chce się podporządkować. W związku z tym bardzo często kłóci się ze swoimi szefami. Dla podwładnych nietolerancyjny i uparcie powtarzający, że jego polecenia są święte. Nie wie co to nuda i lenistwo. Mimo wielu cierpień jakie zazna w życiu ogólnie biorąc jest szczęśliwy.
W miłości niezmiernie zazdrosny, choć sam nie jest bez skazy. Pragnie brać, ale sam niewiele daje. W małżeństwie jest szczęśliwy tylko wtedy, gdy partner opiekuje się nim jak dzieckiem, powtarza mu, że go kocha i nie daje najmniejszych powodów do zazdrości. Gdy uda mu się znaleźć takiego partnera przywiązuje się do niego i im dłużej jest z nim, tym silniejsze ma przekonanie, że nie mógłby żyć z nikim innym.
W roku Tygrysa urodzili się m.in.: Maksymilian Robespierre (przywódca Rewolucji Francuskiej), Józef Bem (generał, bohater Wiosny Ludów), Jan Kiepura (śpiewak operowy), Maria Konopnicka (pisarka i poetka).