HOROSKOP CHIŃSKI – WĄŻ

WĄŻ

Urodzeni w latach 1929; 1941; 1953; 1965; 1977; 1989; 2001; 2013.

(Jeśli urodziłeś/aś się między 1 stycznia a 20 lutego twój znak horoskopu może być inny. Sprawdź tutaj – chiński zodiak.)

Wielki szczęściarz, dzięki czemu niskim nakładem sił osiąga sukces. Czasami nawet nie zamierza zdobywać, a zdobycz sama mu wpada w ręce. Posiada ogromną intuicję i talent, który nie zawsze potrafi w sobie odkryć. Tymczasem w jego przypadku jest to łatwiejsze niż w przypadku innych znaków. Wystarczy wyeliminować te sfery na których zupełnie się nie zna, a pozostanie ta jedna jedyna, którą należy pielęgnować. Jeśli wyselekcjonuje swój talent ma szanse na wielką sławę i bogactwo. Podejmuje szybkie decyzje i jeśli decyzja jest trafna, chwali się tym, a jeśli decyzja jest nietrafna twierdzi, że winni tego są inni, którzy podkładają mu kłody pod nogi. Czasami zdaje się mu, że jest wszystko wiedzący i przez to irytuje wielu ludzi. Lubi udzielać rad, ale czyni to w sposób mentorski i choć rady są dobre wszyscy uważają, że wymądrza się. Jest wielkim estetą, kocha piękno, a brzydota wyprowadza go z równowagi. Zawsze jest elegancki, ma wyczucie smaku. Ubiera się tak, że wyróżnia się z tłumu, ale nikt nie ogląda się za nim i nie komentuje jego ekstrawagancji.Pracować potrafi jedynie w spokoju, inaczej nie potrafi skupić się na konkretnym działaniu. Sfera finansowa nigdy nie stanowi dla niego problemu. Jeśli nie ma pieniędzy nie cierpi z tego powodu, jeśli je ma potrafi z nich korzystać, ale nie jest rozrzutny i zawsze zostawi sobie coś na ewentualna czarną godzinę.
W miłości zaborczy i zazdrosny. Skłonny do zdrad, a nawet do bigami. Mając dwóch partnerów, którzy nic o sobie nie wiedzą, czyli zdradzając jednego i drugiego, jest zazdrosny i z tego powodu potrafi zrobić wielką awanturę. Ma nadzwyczajne zdolności trzymania partnera przy sobie, choć ten partner zdaje sobie sprawę, że jest przez niego krzywdzony. Stwarza wrażenie, że jest niezastąpiony i dzięki temu niezmiernie rzadko jest porzucany.
W roku Węża urodzili się m.in.: Alfred Nobel (naukowiec), Cyprian Kamil Norwid (poeta), Władysław Sikorski (wojskowy, polityk), Fiodor Dostojewski (pisarz).