14 faktów, które powinieneś wiedzieć o horoskopach i astrologii

Astrologię definiuje się jako "wróżenie z wpływu gwiazd i planet na ludzkie sprawy i zdarzenia ziemskie według ich pozycji i aspektów." Istnieje stare powiedzenie, że ludzkie życie i jego koleje "jest zapisane w gwiazdach". Dla wierzących w astrologiczne przepowiednie jest fakt niezaprzeczalny. Jednak, że wciąż jest tak wiele nieznanych spraw we wszechświecie, to trudno ze zwolennikami horoskopów się nie zgodzić lub zgodzić. Oto 15 zaskakujących faktów na temat astrologii, które mogą po prostu zmienić sposób patrzenia na gwiazdy.

Wpływ Księżyca na człowieka

Przypływy i odpływy oceaniczne są wynikiem wpływu Księżyca, a astrologowie uważają, że Księżyc wpływa w podobny sposób na "fale" ciała, co ujmują w stawianych przez siebie horoskopach. Ciało, podobnie jak ocean, składa się głównie z wody. Kiedy słyszysz, że ktoś mówi, że zachowuje się zabawnie, ponieważ jest pełnia, może za tym kryje się doświadczenie życiowe. Co ciekawe, istnieje nawet udokumentowany dowód na to, że w okolicach pełni Księżyca dochodzi do większej liczby napadów i zabójstw. Stanowi to silne poparcie dla teorii, że Księżyc wpływa na zachowanie człowieka. Oczywiście, nie pozwól, aby było to usprawiedliwieniem dla złego zachowania, ale patrz, jak zmienia się twój nastrój (lub nie!).

Kto wierzy w horoskopy?

Ostatnie badanie przeprowadzone wśród tysięcy Amerykanów wykazało, że 31% wierzy w astrologię, podczas gdy 18% nie wie co o tym myśleć, a reszta deklaruje, że nie wierzy. Co ciekawe fakt, że konkretna osoba nie wierzy w astrologię, nie oznacza, że nie czyta przynajmniej własnego horoskopu dla rozrywki. Ze względu na rozpowszechnienie się astrologii w społeczeństwie wiedza o niej jest prawie nieunikniona, więc brak wiary w nią nie zatrzymuje jej wzrostu. Kobiety stanowią 75% wierzących w astrologię, co wyjaśnia, dlaczego kolumny z horoskopami są tak popularne w czasopismach kobiecych.Politycy lubią horoskopy

W 1988 r. Biały Dom potwierdził, że prezydent USA Ronald Reagan i jego zona Nancy byli zwolennikami astrologii. Zwłaszcza pani Reagan podczas planowania wydarzeń brała pod uwagę okoliczności astrologiczne. Jej zainteresowanie osiągnęło szczyt po próbie zabójstwa jej męża w 1981 roku. Reagan skonsultował się z profesjonalnym astrologiem, aby pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących nie tylko własnego kraju, ale i całego świata. Prezydenci Theodore Roosevelt i Franklin D. Roosevelt również byli miłośnikami astrologii i czasami nawet cytowali horoskopy, które były dla nich przygotowane.

Horoskop Hitlera

Adolf Hitler interesował się astrologią i okultyzmem już na początku lat 20.Nie jest tajemnicą, że Hitler wziął sobie głęboko do serca proroczą przepowiednię Elsbert Ebertin, która w 1924 roku na podstawie jego horoskopu stwierdziła, że „jego przeznaczeniem jest odegranie w przyszłych zmaganiach roli Führera”. Wtedy stwierdzenie to brzmiało dość nieprawdopodobnie, bo zostało sformułowane, gdy Hitler został osadzony w więzieniu po nieudanym puczu monachijskim.

Prezydentura Obamy zapisana w gwiazdach

Ogólnokrajowa konferencja amerykańskich astrologów dobywa się co cztery lata. W 2008 roku podczas panelu profesjonalnych astrologów jednogłośnie przewidział zwycięstwo Obamy. Następnie, w 2012 roku przewidywali, że Obama wygra ponownie i jak widać ich horoskop sie sprawdził.

Pozycja słońca a twoja przyszłość i osobowość

Prawdopodobnie już wiesz, co to znak zodiaku, ale czy wiesz, skąd się wziął? Oczywiście zależy to od twojej daty urodzenia, ale ponadto odnosi się do pozycji słońca w chwili twojego urodzenia. Istnieje dwanaście możliwych znaków zodiaku, a każdy z nich zajmuje równą część koła zodiaku. Na tej tej podstawie astrologowie stawiają horoskopy i uważają, że związane jest to z twoim losem i osobowością.

Woda, Ziemia, Powietrze i Ogień

Na astrologicznym kole znajduje się dwanaście znaków zodiaku, ale dzielą się one dalej na cztery różne grupy. Po pierwsze, istnieją znaki wodne, którymi są Rak, Skorpion i Ryby. Następnie są znaki ognia, którymi są Baran, Lew i Strzelec. Są Znaki Ziemi, którymi są Byk, Panna i Koziorożec, a znaki powietrza to Bliźnięta, Waga i Wodnik. Te cztery elementy są niezbędne dla wszystkich form życia, a element, któremu odpowiada twój znak zodiaku, przewiduje główne składniki twojej osobowości i kształtuje twój horoskop.

Data urodzenia a twój wygląd

Astrolodzy uważają, że twój znak Zodiaku wpływa na twój wygląd. Teoria ta może wydawać się nieco naciągana, ale twórcy horoskopów wierzą, że odkryli pewne cechy fizyczne, które są najbardziej widoczne w niektórych znakach. Na przykład Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca) są drobnej budowy kostnej. Skorpiony (23 października - 21 listopada) są muskularne i mają dobry wzrok. Strzelec (22 listopada - 21 grudnia) ma na ogół długie, muskularne nogi, a panie spod znaku Strzelca często bywają chłopczycami.

Kolory a znaki Zodiaku

Czy zdarzyło ci się zauważyć, że lubisz pewne kolory lub czujesz się bardziej komfortowo w otoczeniu pewnych kolorów? Okazuje się, że może istnieć astrologiczna podstawa dla dla tego w jaki sposób odbierasz kolory. Dla przykładu dla Strzelca korzystny jest kolor fioletowy. Byk powinien otaczać się kolorem różowym. Dla Ryb najlepszym kolorem jest błękit i kolor typowo morski. Kolor Wagi jest niebieski. Gdy więc poszukujesz szczęścia lub po prostu lepszego samopoczucia spróbuj otoczyć się swoim kolorem lub chociaż miej na widoku choćby drobny element w tym kolorze.Horoskopy i starożytność

Astrologia narodziła się około 3000 p.n.e w Mezopotamii. Stamtąd różne kultury przyjęły babilońskie wierzenia i stworzyły własne zasady tworzenia horoskopów. Na przykład Grecja łączyła postacie z mitologii greckiej ze znakami gwiazd. Indie i Chiny łączyły religię i przesądy z astrologią, starając się uczynić ją możliwą do powiązania z lokalną społecznością. Wielu z pierwszych astronomów w średniowiecznej Europie było także astrologami.

Horoskop miłosny

Niektóre kombinacje znaków zodiaku mają większe szanse na udane związki niż inne. Oczywiście kompatybilność zodiaku nie powinna być jedną rzeczą, którą rozważasz patrząc na przyszłość związku. Jednak z pewnością dostarcza ciekawych spostrzeżeń. Na przykład namiętne Skorpiony najlepiej łączą się ze znakami wodnymi, takimi jak Rak i Ryby. Wodnik dobrze łączy się ze znakami powietrza, takimi jak Bliźnieta i Waga.

Kiedy lepiej nie naprawiać dawnych błędów?

Retrogradacja jest terminem astrologicznym. Odnosi się on do pozornego ruchu ciał niebieskich jakby w przeciwnym kierunku od taki w jakim powinny się poruszać. Trzy lub cztery razy w roku planeta Merkury wydaje się zatrzymywać i cofać, choć jest to tylko złudzenie optyczne. Astrologowie twierdzą, że tym czasie należy zachować ostrożność w sprawach, które odnoszą się do przeszłości. Można zatem powiedzieć, że nie jest to dobry czas, aby naprawiać dawne błędy.

Gwiezdni kochankowie

Chociaż ustaliliśmy, że pewne dopasowanie znaków zodiaku może mieć wpływ na miłość duchową, to może mieć również znaczenie w miłości fizycznej. Uważa się, że Barany są świetnymi kochankami, chociaż mogą być w tym względzie postrzegane jako samolubne lub ulotne. Byk jest najbardziej męskim znakiem i kojarzy się z kochankami mającymi duże erotyczne potrzeby. Bliźnięta są kochankami kreatywnymi i więcej myślą o partnerze niż o sobie. Lwy znane są z ognistej seksualnej pasji.

Horoskop a niesforne planety

Być może jesteś przekonany, że jesteś Skorpionem, a w rzeczywistości jesteś Wagą! Spytasz: jak to? Zjawisko zwane precesją, odnosi się do planet, które nie poruszają się po idealnie zaprojektowanym torze. To, czy rzeczywiście należy "zmieniać" znaki Zodiaku zgodnie z tym jak zmienia się układ planet trwa. Uznano jednak, że nie ma sensu tego robić, gdyż oni i tak stawiają horoskopy według aktualnej pozycji planet.