HOROSKOP CHIŃSKI – KOGUT

KOGUT

Urodzeni w latach 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017.

(Jeśli urodziłeś/aś się między 1 stycznia a 20 lutego twój znak horoskopu może być inny. Sprawdź tutaj – chiński zodiak.)

Awanturnik jakich mało! Zadziorny i agresywny. Nigdy nie daje za wygraną, walczy zawsze do końca, choćby miał skonać. Odważny, aż do przesady. Typ bohatera-straceńca. Cechuje go całkowity brak taktu. Rani uczucia innych. Mówi co myśli, a dopiero potem zastanawia się czy nie wywoła to negatywnych konsekwencji. Egocentryk z ogromnymi skłonnościami do narcyzmu. Trochę leniwy. Zdecydowanie woli odpoczywać niż pracować i jeżeli tylko można coś odłożyć na jutro robi to bez skrupułów. Terminowe prace wykonuje w ostatniej chwili i często sie spóźnia. Ma przez to opinię człowieka niesolidnego i mało odpowiedzialnego.Tymczasem on wie o swoich niedomaganiach, ale brakuje mu silnej woli, aby się przełamać. Od innych wymaga dużo więcej niż od siebie. Wobec ludzi jest bezkompromisowy. Ma wiele pomysłów, ale te często są utopijnymi marzeniami nie do zrealizowania. W interesach bez szans. Jest potencjalnym bankrutem, który z uporem maniaka raz po raz powtarza te same błędy. Ma skłonności do zarozumialstwa. W towarzystwie musi brylować. Jeśli ktoś przejmie od niego rolę "duszy towarzystwa" zaczyna zachowywać się ekscentrycznie, a jeśli to nie pomaga i wciąż nie przykuwa uwagi innych, wychodzi z przyjęcia lub kryje się w kącie i upija. Doskonale sprawdza się w zawodzie aktora, piosenkarza, polityka, sportowca czyli wszędzie tam gdzie będzie podziwiany i oklaskiwany. Nie wie co to trema, a dla sławy jest gotowy zrobić wszystko.
Kiepski materiał na partnera życiowego, gdyż nie potrafi zagrzać miejsca przy jednej osobie. Typowy podrywacz, który skacze z kwiatka na kwiatek. Potrafi być zakochany w kilku osobach na raz. Jeśli jednak ktoś go "oswoi" i odpowiednio z nim postępuje może zaskarbić sobie jego dozgonną miłość. Wtedy niewiedząc kiedy wchodzi pod pantofel i jest mu tam bardzo wygodnie.
W roku Koguta urodzili się m.in. Tadeusz Różewicz (poeta), Andrzej Munk (reżyser), Fridtjor Nansen (badacz polarny), August Strinberg (pisarz).