HOROSKOP CHIŃSKI – KOŃ

KOŃ

Urodzeni w latach 1930; 1942; 1954; 1966; 1978; 1990; 2002; 2014.

(Jeśli urodziłeś/aś się między 1 stycznia a 20 lutego twój znak horoskopu może być inny. Sprawdź tutaj – chiński zodiak.)

Wygląda wspaniale, a przy tym jest silny psychicznie i fizycznie. Pełen czaru i wewnętrznego uroku, bardzo urodziwy i atrakcyjny. Wyróżnia się wśród innych. Dba o siebie i własne ciało. Lubi czystość i porządek. Wszystko co robi, robi na pokaz i dlatego bardzo cierpi jeśli jest niedoceniany. Nie potrafi się cieszyć ze swych sukcesów. Natomiast sukcesy cieszą go tylko wtedy, gdy cieszą i wzbudzają podziw innych. W towarzystwie błyskotliwy i z poczuciem humoru.Jest mile widziany jako gość ponieważ potrafi rozruszać każdą imprezę. W działaniach zawodowych nie przebiera w środkach. Jest perfidny, a czasami nie waha się pójść do celu po trupach. Ma trudności z podporządkowaniem się innym i dlatego najlepiej się czuje na stanowiskach samodzielnych, gdzie za własne decyzje odpowiada sam przed sobą. Z natury dąży do zaspokojenia własnych ambicji i pragnień, ale gdzieś na dnie jego natury tkwi potrzeba pomocy innym. Woli pomagać finansowo, niż udzielać rad lub angażować swój czas. Rady innych puszcza mimo uszu i taktuje je jak atak na jego niezależność. Jest osobnikiem bardzo stanowczym, czasami upartym, nawet wtedy, gdy wie, że nie ma racji nie potrafi się do tego przyznać i dalej trzyma się swojej prawdy.Ma naturę egocentryka, który uważa, że jest pępkiem świata i wszystko powinno się kręcić wokół niego. Mimo takiego podejścia do własnej osoby nie jest postrzegany jako zapatrzony w siebie samolub. Wiele osób patrzy na niego z pożądaniem. Należy do tej grupy ludzi w których można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Mimo pragnienia niezależności, w miłości potrafi stracić głowę i oddać swojemu partnerowi ciało i duszę bez najmniejszych warunków. Jeśli potrafi wykrzesać odrobinę rozsądku w miłości wówczas osiągnie wielkie szczęście. W przeciwnym razie będzie szczęśliwy, ale pod pantoflem własnego partnera.
W roku Konia urodzili się m.in.: Adam Mickiewicz (poeta), Hugo Kołłątaj (polityk, filozof), Włodzimierz Lenin (polityk), Theodore Roosevelt (polityk, prezydent USA).