HOROSKOP CHIŃSKI – PIES

PIES

Urodzeni w latach 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018.

(Jeśli urodziłeś/aś się między 1 stycznia a 20 lutego twój znak horoskopu może być inny. Sprawdź tutaj – chiński zodiak.)

Pełen rozterek i mało zdecydowany. Robi wiele rzeczy jednocześnie i przez to nic nie robi dokładnie. Najlepiej czuje się w swoim pokoju, gdzie może zamknąć drzwi i zostać tylko ze sobą. Marzeniem jego życia jest spokój i cisza. Woli samotność od przyjęć towarzyskich. Jest doskonałym powiernikiem, nigdy nie zdradzi powierzonej tajemnicy, a często da proste rozwiązanie problemu. Angażuje się w pomoc innym ludziom. Pragnie aby wszyscy byli szczęśliwi i bardzo ubolewa jeśli komuś dzieje się krzywda. Do wszelkich spraw związanych z pieniędzmi podchodzi bardzo ostrożnie.Jeśli mu zaproponować doskonały interes, gdzie zyski są pewne jak w banku, on i tak woli prawdziwy bank mniejsze zyski i zero ryzyka. Dobrze zorganizowany i dlatego ceniony jako pracownik. Najlepiej czuje się na stanowisku kierowniczym średniego szczebla. Lubi wydawać polecenia i egzekwować je, ale jednocześnie nie lubi brać za nie odpowiedzialności. W swych wypowiedziach czasami filozofuje i wtedy mało kto rozumie o co tak naprawdę mu chodzi. Mimo wrodzonego pesymizmu ma pogodną naturę. Nie dba o dobra materialne, gdyż uważa, że należy się cieszyć z tego co się ma i nie warto niszczyć swojego zdrowia i nerwów dla zdobywania czegoś, co i tak przemija.
Trudno mu znaleźć odpowiedniego partnera. Jest nieufny i ostrożny w zawieraniu bliskich znajomości męsko-damskich. Jeśli jednak pokocha, to raz na zawsze. Jest partnerem wiernym, oddanym i pełnym miłości, gotowym do największych poświęceń. Typ Romea, który nie potrafi żyć bez ukochanej Julii. Od życiowego partnera oczekuje, aby się nim opiekował i prowadził przez życie. Doskonały rodzic dla własnych dzieci.
W roku Psa urodzili się m.in. Victor Hugo (pisarz), Irena Szewińska (sportsmenka), August Lumiere (wynalazca kamery filmowej), Jan Matejko (malarz).