HOROSKOP CHIŃSKI – SZCZUR

SZCZUR

Urodzeni w latach 1936; 1948; 1960; 1972; 1984; 1996; 2008.

(Jeśli urodziłeś/aś się między 1 stycznia a 20 lutego twój znak horoskopu może być inny. Sprawdź tutaj – chiński zodiak.)

Z pozoru spokojny i opanowany, ale wewnątrz jego jaźni zakorzeniony jest niepokój. Nie wierzy, że ludzie robią cokolwiek bezinteresownie. Każdego podejrzewa o złe zamiary, choć sam nie zawsze jest w porządku wobec innych. Bardzo nerwowo reaguje na wszelkie zmiany w jego otoczeniu. Twierdzi wówczas, że ktoś chce się na nim odegrać i nawet nie zastanawia się za co i dlaczego. Bardzo cierpi gdy się skaleczy lub uderzy. Kiedy boli go brzuch twierdzi, że ktoś mu specjalnie dał nieświeżą potrawę, a gdy ma migrenę uważa, że to na pewno rak mózgu. Przez życie chciałby iść na łatwiznę nawet wtedy, gdyby to komuś miało zaszkodzić. Zawsze jest przeciw większości, gdyż opozycyjność ma we krwi. Ma skłonności do plotkarstwa, ale czyni to w tak subtelny sposób, że nikt nie bierze mu tego za złe. W towarzystwie lubiany i ceniony za zdolność opowiadania dowcipów i umiejętność prowadzenia zabawy. Mimo to cierpi na brak prawdziwych przyjaciół. Jest to spowodowane tym, że sam nie potrafi dać szczerej i bezinteresownej przyjaźni. Jego podstawową zaletą jest uczciwość. Można mu powierzyć każde pieniądze na przechowanie, a on ich nie tknie choćby umierał z głodu. Nie potrafi oszczędzać. Bardzo lubi wydawać pieniądze na różnego rodzaju bibeloty. Przywiązuje się do przedmiotów i dlatego jego mieszkanie wygląda jak graciarnia niepotrzebnych rzeczy.Bardzo łatwo się zakochuje i odkochuje. Gdy jednak jest zakochany, to wówczas dobroć, oddanie i poświęcenie jest jego domeną. Na dłużej można go przy sobie utrzymać tylko wtedy, gdy partner okazuje mu miłość w sposób bardzo czytelny. Jednak jego ciągłe utyskiwanie, każdego z bliskich może doprowadzić do szału. Jako kochanek jest średniej klasy, jednak ma niespożyte siły erotyczne.
W roku Szczura urodzili się m.in.: Władysław Reymont (pisarz), Piotr Czajkowski (kompozytor), Johhan Gutenberg (wynalazca czcionki drukarskiej), Henryk Ibsen (dramatopisarz).