HOROSKOP DLA BYKA

BYK

Urodzeni pod znakiem Byka, to ludzie bardzo silni tak pod względem psychicznym, jak i fizycznym. To prawda, że czasami mają zachwiania i załamania, ale to tylko wzmacnia ich siłę. Są typowym przykładem dla powiedzenia: „co mnie nie zabije, to mnie wzmocni”.

Bykowi można powierzyć każde zadanie. Nie jest ważne czy jest przygotowany do jego realizacji czy nie jest. Najważniejsze, że zawsze wykaże się solidnością. Jeśli czegoś nie będzie umiał zrobić, to będzie się pytał o drogę rozwiązania problemu lub samodzielnie metodą prób i błędów będzie chciał dojść do zakończenia pracy. Wszystko przez dwie podstawowe cechy Byka. Są nimi umiejętność koncentracji na wykonywanej czynności oraz siła woli lub zwyczajna upartość. Różnica polega na tym, że Byk o wyższym ilorazie inteligencji posiada silną wolę, a ten, który zbyt wysoką inteligencją nie został obdarzony jest zwyczajnie uparty nie jak Byk, a jak osioł.
Ludzie urodzeni pod znakiem Byka postrzegani są jako osoby nieco powolne, a czasami wręcz flegmatyczne. To jest duży błąd, bo w Byku drzemie ogromna energia. Ta powolność, to nic innego jak perfekcyjna dokładność w każdej dziedzinie życia. Byk uważa bowiem, że nic nie wolno robić zbyt szybko, bo „co nagle to po diable”. Wspomniana wcześniej energia wybucha od czasu do czasu w ekstremalnych sytuacjach. Lepiej więc nie drażnić Byka, nie nastawać na jego niezależność, nie wmawiać, że czarne to białe. Byk to wszystko przetrzyma, ale tylko do czasu. Gdy ktoś przekroczy próg wytrzymałości takiego osobnika musi się liczyć, że będzie świadkiem furii. Wśród Byków jest bowiem spora liczba tak zwanych choleryków, którzy wyrzucają swoją energię nagle, z dużą mocą, a następnie bardzo szybko osiągają spokój ducha.
Byk jest o wiele bardziej skłonny pracować niż bawić się. Trzeba wiele wysiłku, aby spowodować jego całkowite wyluzowanie się. Rzadko kiedy posiada talenty artystyczne, jednak uwielbia sztukę. Przeżywa ją w sposób bardzo osobisty. Można powiedzieć, że podczas obcowania ze sztuką rozładowuje swoje negatywne emocje, a ładuje pozytywne. Jeśli go na to stać bardzo często bywa kolekcjonerem pięknych i niebanalnych rzeczy. Jeżeli stać go jeszcze bardziej, to zostanie mecenasem sztuki. Jest to o tyle prawdopodobne, że ma zdolności analityczne. Finanse, handel, gra na giełdzie, to dla Byka kaszka z mlekiem. Oczywiście musi się tego wcześniej nauczyć, ale czyni to szybko, a do tego posiada intuicję i tak zwaną żyłkę do interesów.
Osoby urodzone pod znakiem Byka cechuje wielka cierpliwość w każdej dziedzinie życia. Do sukcesów dochodzą małymi kroczkami i nigdy się nie cofają. I nie jest to ważne czy chodzi o sukces finansowy, osobisty, miłosny czy jakikolwiek inny. Zawsze do przodu. Czasami za wszelką cenę.